Zwycięzcy:
1 miejsce
Michna Food
2 miejsce
Lotte Wedel
3 miejsce
Wendre Poland
Nagroda dla najlepszych z najlepszych przeznaczona dla firm tworzących sprawiedliwe miejsca pracy, w których pracownicy są wynagradzani na podstawie umiejętności i zdolności, bez względu na płeć.
Kluczowymi czynnikami, uwzględnianymi przy wyborze zwycięzcy, są liczba kobiet i mężczyzn na analogicznych stanowiskach oraz równość wynagrodzenia jako miernik wobec tych samych stanowisk.
Zwycięzcy:
1 miejsce
Michna Food
2 miejsce
Wendre Poland
3 miejsce
Polski Ogród
Nagroda przeznaczona dla firm, które po raz pierwszy wzięły udział w konkursie. Sam etap przygotowania i przekazania danych to dobry początek działań na rzecz zwiększania świadomości potrzeby sprawiedliwego wynagradzania kobiet i mężczyzn. Doceniamy firmy, które zdobyły wysoką punktację w kategorii głównej, będąc debiutantami na liście.
Zwycięzcy:
Ajinomoto
Wyróżnienie za opis i wizualne przedstawienie najlepszego projektu dobrych praktyk biznesowych w obszarze równego traktowania kobiet i mężczyzn i/lub w obszarze różnorodności.
Doceniamy firmę, która zakończyła wdrożenie swojego projektu najpóźniej w ubiegłym roku, zwracając uwagę na zaangażowanie, konsekwencję w dążeniu do celu, podejście do tematu oraz efekty działań.
Unilever Polska
Wyróżnienie specjalne biorące pod uwagę wyłącznie stanowiska managerskie i najwyższe managerskie. W tej kategorii nagradzamy firmę, która pod kątem statystycznym wypadła w tym względzie najlepiej i stanowi wzorcowy przykład równości w zatrudnianiu kobiet i mężczyzn.
Zwycięzcy:
Segafredo Zanetti Poland
Wyróżnienie specjalne w odniesieniu do całej organizacji, z uwzględnieniem statystycznej metody ważenia danych. W tej kategorii nagradzamy firmę, która na podstawie średniej ważonej wypadła w tym względzie najlepiej i stanowi wzorcowy przykład równości w wynagradzaniu kobiet i mężczyzn.
Konferencja jest kluczowym wydarzeniem dla wszystkich, dla których ważne są zrównoważone praktyki biznesowe. Wszyscy uczestnicy konkursu zostaną zaproszeni na ceremonię wręczenia nagród oraz samą konferencję, co będzie doskonałą okazją do świętowania i spotkania się z pozostałymi liderami branży i innymi orędownikami zrównoważonego rozwoju.
Wydarzenie jest świetną okazją do nawiązania kontaktów, przeprowadzenia inspirujących rozmów i networkingu, a także docenienia ciężkiej pracy wszystkich osób zaangażowanych w promowanie uczciwych praktyk płacowych i zrównoważonych modeli biznesowych.
Zostań liderem w dziedzinie równych wynagrodzeń i zyskaj jeszcze lepszą reputację na rynku pracodawców.
Nagroda specjalna dla firm, które po raz pierwszy biorą udział w konkursie. Wyróżniamy również drugie i trzecie miejsce.
Wyróżnienie specjalne za najlepszy projekt przedstawiający dobre praktyki biznesowe w obszarze równego traktowania kobiet i mężczyzn i/lub różnorodności. Oceniana inicjatywa musi rozpoczynać się nie wcześniej niż w 2022 roku i kończyć
w 2023 roku. Pod uwagę bierzemy zarówno opis, jak
i wizualizację projektu.
Wnioskodawcę prosimy o przedstawienie projektu w formie prezentacji Power Point. Powinna ona zawierać opis kontekstu projektu/inicjatywy, jego znaczenia oraz skuteczności. Zwycięzcę kategorii wybierze jury złożone z przedstawicieli
Lidl Polska, Korn Ferry oraz redakcji Forbes Woman.
Szablon prezentacji jest dostępny tutaj.
Wyróżnienie specjalne odnoszące się do stanowisk menedżerskich
i najwyższych menedżerskich.
Wyróżnienie specjalne w odniesieniu do całej organizacji. Uwzględniane są metody ważenia danych względem wielkości zatrudnienia.